Przeglądanie oraz korzystanie ze strony internetowej Unii Hurtowni Elektrycznych El-Plus sp. z o.o. oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą już być zapisane w folderze Państwa przeglądarki. Po szczegółowe informacje kliknij tutaj. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
 
kontakt

Biuro Zarządu:

UHE "EL-PLUS" Sp. z o.o.
ul. Inwalidzka 11; 41-506 Chorzów
tel. 32 346 01 00; 32 346 01 01
fax: 32 247 30 20

 

NIP 627-24-04-335
KRS 0000153146 Sąd Rejonowy w Katowicach

Kapitał zakładowy 1 170 000 PLN

 

więcej >>   

 
 

Unia Hurtowni Elektrycznych EL-PLUS sp. z o.o. powstała z inicjatywy polskich podmiotów gospodarczych, liczących się w hurtowym handlu artykułami elektrotechnicznymi, dysponujących wiedzą, doświadczeniem oraz kapitałem gwarantującym bezpieczeństwo finansowe.


... 26 października został podpisany akt notarialny potwierdzający założenie firmy EL-PLUS sp. z o.o. Na pierwszym spotkaniu inauguracyjnym, które odbyło się 21 grudnia powołano 9-osobowy Zarząd oraz określono zakres obowiązków i kompetencji ludzi wchodzących w jego skład.

Władze Spółki:

Krzysztof Lisicki- Prezes Zarządu,
Ryszard Andrysiak - Wiceprezes ds. Rynku Kabli i Przewodów,
Jan Wojciechowski - Wiceprezes ds. Rynku Opraw i Źródeł Światła,
Walenty Szymański - Wiceprezes ds. Osprzętu Elektroenergetycznego,
Andrzej Gawkowski - Członek Zarządu,
Kazimierz Stala - Członek Zarządu,
Wojciech Cwalina - Członek Zarządu,
Adam Ambroziak - Członek Zarządu,
Zbigniew Ślaski - Członek Zarządu

Firmę EL-PLUS utworzyło 9 firm tj.:

  • AMPER - Płock,
  • DORIAN - Legionowo,
  • ELEKTROMIL - Suwałki,
  • ELEKTRYK - Ełk,
  • ELGRA - Bytom,
  • EL-HURT - Białystok,
  • ELTRANS - Chorzów,
  • SEA - Piaseczno
  • STALEX - Warszawa.

W chwili rozpoczęcia działalności, EL-PLUS dysponował 24 punktami sprzedaży, 22 tys.m2 powierzchni magazynowej, 3,5 tys.m2 powierzchni wystawienniczo - biurowej a łączna ilość zatrudnionych we wszystkich punktach handlowych zamykała się ilością 250 osób. W ówczesnym czasie trzon firmy stanowił Zarząd i dwóch pracowników: Dyrektor Biura oraz jego asystentka.


... firma rozwijała się dynamicznie, czego efektem było wzmacnianie pionów handlowego, marketingu i księgowego poprzez zatrudnianie nowych pracowników. We wrześniu zorganizowaliśmy w Ustroniu "Spotkanie Biznesu" branży elektrotechnicznej, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Chorzowa. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele krajowych i zagranicznych producentów naszej branży, z którymi łączyły już nas umowy dystrybucyjne, m.in.: Elektrim Kable, Krakowska Fabryka Kabli S.A., NKT-Cables - Śląska Fabryka Kabli, Elgo, Philips Lighting Farel Mazury, Philips Lighting Poland, Legrand Fael. Rok 2001 zamknęliśmy obrotem, który pozwolił uplasować się nam na czwartym miejscu wśród największych sieci hurtowni z naszej branży.


... rozpoczął się podpisaniem kolejnych umów dystrybucyjnych, m.in. z firmami: Cynk-Mal, Polam Suwałki, Polam Nakło, Eti-Polam, Polo Systemy Elektroinstalacyjne, Moeller Electric, Schneider Electric. W lipcu do Grupy EL-PLUS wstąpiły dwie nowe firmy wraz ze swoimi oddziałami. Były to: BYCHOWO z Kwidzyna oraz KARO z Bielsko-Białej. Ich właściciele Wiesław Harackiewicz (Bychowo) i Adam Radowski (Karo) stali się kolejnymi Członkami Zarządu powiększając tym samym skład władz Spółki. Dzięki przystąpieniu tych firm do Unii Hurtowni Elektrycznych, sieć dystrybucyjna powiększyła się o kolejne 6 punktów handlowych rozmieszczonych na północy i południu kraju. Łączna ilość osób zatrudnionych w Grupie wzrosła do 303. Na koniec 2002 roku zajmowaliśmy już trzecie miejsce wśród najlepszych.


... w marcu do UHE EL-PLUS przystąpiła kolejna firma której właścicielami są: Marek Romaniuk i Sylwester Belniak. Była to firma ELEKTRO-SPARK z Lublina wraz ze swoimi 8 oddziałami. Natomiast w czerwcu do Grupy wstąpiła firma ELEKTRO-HURT z Gniezna, której właścicielem jest Aleksander Winter. Sieć dystrybucji powiększała się o kolejne punkty handlowe i to nie tylko dzięki przystępującym nowym firmom, ale również dzięki dynamicznemu rozwojowi będących już w Grupie. W tym momencie EL-PLUS skupiał już 13 firm, posiadających 48 punktów sprzedaży na terenie całego kraju, z blisko 70 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz 7 tys. m2 powierzchni wystawienniczo-biurowej. Członkowie Grupy zatrudniali już łącznie 340 doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników. W listopadzie, w jednym z czasopism branżowych, można było przeczytać: "EL-PLUS został liderem rynku". Z przychodami w wysokości 150 mln PLN (za pierwsze półrocze 2003 roku), wyprzedziliśmy zarówno francuską sieć Sonepar, jak i grupę zakupową Inter-Elektro. Rok ten oprócz dynamicznego wzrostu obrotów przyniósł nam też zmiany organizacyjne i techniczne na które decydujący wpływ miały m.in. wdrożony przez nas, a certyfikowany przez niemiecką firmę RW TUV, system zarządzania jakością ISO 9001:2000, podwyższenie kapitału zakładowego oraz wprowadzenie systemu zarządzania bezpieczeństwem finansowym Spółki.


... związany był z ciągłym rozwojem oraz umacnianiem wizerunku firmy na rynku. W lutym uczestniczyliśmy w uroczystości wręczania nagród zwycięzcom konkursu "Elektroprodukt 2003", w którym byliśmy fundatorem głównej nagrody. We wrześniu jeden z naszych dotychczasowych Udziałowców - firma EL-HURT z Białegostoku w wyniku połączenia z firmą PH ELMET sp. z o.o. zmienił nazwę na ELHURT-ELMET sp. z o.o. Powstała firma połączyła w sobie ponad 50-letnią tradycję handlową ELMET-u i 12-letnie dynamiczne działanie firmy EL-HURT-u. Właścicielem pozostał Walenty Szymański natomiast prezesem Cezary Stolarewicz. Podczas targów "Energetab 2004" zorganizowaliśmy spotkanie, w którym uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele czasopism branżowych, jeden z naszych czołowych partnerów handlowych - Philips Lighting Poland oraz Udziałowcy naszej Grupy. Na tym spotkaniu dotychczasowy prezes Zarządu Krzysztof Lisicki, poinformował oficjalnie o powołaniu etatowego Zarządu Spółki oraz o wprowadzonych zmianach merytorycznych w zakresie zadań nowych członków Rady Nadzorczej.

Władze Spółki ( od stycznia reprezentują):
Marian Nocoń Prezes Zarządu
Anna Brzozowska Członek Zarządu... rok ten obfitował w bardzo dużą ilość szkoleń, spotkań z Klientami i Producentami, które były organizowane w hurtowniach z Grupy EL-PLUS. Spotkania w postaci "Majówek" czy "Dni Otwarych" cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ oprócz możliwości zapoznania się z kompleksowymi ofertami producentów, uczestnicy spotkań mogą swobodnie wymieniać poglądy i spostrzeżenia a także integrować się.

Rok 2005 związany był także z uczestnictwem firmy ELTRANS w Międzynarodowych Targach Górnictwa, Energetyki i Metalurgii oraz w Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2005, natomiast firma ELHURT-ELMET była organizatorem II Podlaskich Targów Stolarstwa.

W tym roku firma EL-PLUS powiekszyła się o 6 punktów handlowych i tym samym zamknąła rok łaczną ilością 61 punktów sprzedażowych w całej Polsce, łączną ilością 495 zatrudnionych w całej Grupie oraz obrotami w wysokości 444 560 tys. zł.

... rok 2006 to kolejny rok związany z ciągłym wzrostem i rozwojem poszczególnych hurtowni a tym samym umacnianiem się pozycji EL-PLUSa na rynku branży elektrotechnicznej. Otwierane są kolejne oddziały, Hurtownie zdobywają nagrody i wyróżnienia: firma ELTRANS w rok 2006 wkroczyła w gronie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw regionu - dołączyła do Klubu Gazel Biznesu a firma ELEKTRO-SPARK w rankingu "Gazel Biznesu" na ponad trzy tysiące uczestników zajęła 843 miejsce w kraju.

W tym roku powstaje Forum Elektrotechniki Polskiej (FEP), którego jednym z współzałożycieli jest nasza firma. Powstała inicjatywa gospodarcza ma na celu integrację polskich dystrybutorów, współpracę oraz przeciwdziałanie i rozwiązywanie szeregu problemów dotyczących firm dystrybucyjnych.

Pod koniec tego roku rusza pierwsza edycja Programu Sprzedaży Premiowej "PlusCard", w której nagrodami dla Klientów hurtowni są przedpłacone karty płatnicze zasilone wypracowanymi przez nich podczas trwania akcji środkami finansowymi.

Bilans tego roku zamyka się łącznymi obrotami w wysokości 585 108 tys. zł, liczbą 585 zatrudnionych i łączną ilością 70 punktów handlowych w całym kraju.

... rok 2007 to kontynuajca wcześniej wytyczonych sobie celów, otwierania kolejnych oddziałów, kolejne edycje PSP "PlusCard", tak jak w latach ubiegłych - mnóstwo szkoleń, spotkań regionalnych z Klientami...

W połowie roku, decyzją Rady Nadzorczej powiększa się skład Zarządu i aktualnie firmę EL-PLUS reprezentują:

Marian Nocoń - Prezes Zarządu

Anna Brzozowska - Członek Zarządu

Maciej Zaniewski - Członek Zarządu

...obecnie Unia Hurtowni Elektrycznych EL-PLUS Sp. z o.o. należy do ścisłego grona krajowych liderów w branży dystrybutorów materiałów elektrotechnicznych, w tym kabli i przewodów, opraw i źródeł światła oraz aparatury modułowej. Podążamy za wciąż zmieniającymi się potrzebami rynku, współpracujemy z najlepszymi w zakresie najnowszych rozwiązań i technologii w branży. Jesteśmy otwarci na wszelkie nowości i systematycznie rozszerzamy o nie swoją ofertę. Kilkuletnia działalność firmy pozwoliła zgromadzić nam ogromny kapitał wiedzy i umiejętności, które umożliwiają sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów.

Cechami nierozerwalnie związanymi z funkcjonowaniem Unii są:
solidność kupiecka
fachowa obsługa i doradztwo
stałość, terminowość dostaw
szeroki asortyment
stale poszerzana oferta handlowa
certyfikaty i atesty na oferowane towary

Z dniem 20 grudnia 2007 roku, stanowisko Prezesa Zarządu firmy UHE "EL-PLUS" powierzono panu Maciejowi Zaniewskiemu.

W chwili obecnej do Państwa dyspozycji jest 77 punktów handlowych w całej Polsce, do których SERDRCZNIE ZAPRASZAMY !!!